Dnes je čtvrtek 19.9.2019, svátek má Zita

28.–29. 9. Slavkov – Den seniorů

Zámek Slavkov opět slaví Den seniorů! Poslední zářijový víkend (28.–29. 9.) se tak můžete těšit na koncert Karla Gotta revival, divadelní představení i zdravotnickou akci. Vstupné do hlavní prohlídkové trasy zámku bude po celý víkend pro seniory za pouhých 50 korun.

 

Program oslav Dne seniorů

Sobota 28. 9.

Divadelní představení Námluvy, Anton Pavlovič Čechov
Divadelní sál Zámku Slavkov – Austerlitz
Divadelní spolek Slavkov u Brna

Neděle 29. 9.

13.00 – 16.00

Střevo Tour, preventivní zdravotnická akce

Nádvoří zámku

15.00 – 16.00

Karel Gott revival Morava

Nádvoří zámku

 

Vstup zdarma

Po celý víkend seniorská sleva do hlavní prohlídkové trasy zámku Historické sály: 50 Kč (sleva 30 korun)

 

Střevo Tour
Osvětový projekt Střevo Tour byl zahájen v únoru 2010 a okamžitě vzbudil u veřejnosti velký zájem. Jen při první zastávce v Praze prošlo obří nafukovací maketou tlustého střeva kolem tří tisíc zájemců.

Modelem o rozměrech 9 x 4 metry se dá procházet jako tunelem a návštěvníci si mohou prohlédnout, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Nejzávažnější je rakovina tlustého střeva a konečníku.

Maketou provádí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny a lidem jsou poskytovány správné informace a každý návštěvník má možnost klást otázky přímo zdravotníkům, kteří problematiku včasného záchytu a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku ovládají.

Karel Gott Revival Morava
Projekt Karel Gott revival Morava vznikl spojením Josef Boudy a Radka Vernera jako pocta mimořádné hudební osobnosti, která reprezentuje dříve československou, v současnosti českou vlajku a je možné ji postavit na úroveň zahraničních ikon populární hudby jako je Elvis Presley, Tom Jones nebo Frank Sinatra. Jedná se samozřejmě o Karla Gotta. „Nevěřím v to, že jde upřímně a s úspěchem předávat publiku něco z projevu interpreta, jehož jméno je dnes vlastně exkluzivní značkou a zárukou něčeho mimořádného, bez toho, abyste ho neměl obrovsky rád. Publikum velmi snadno a rychle rozpozná, kdy se pro hudební projekt rozhodnete z nějakého kalkulu. Konkrétně Karel Gott není otázkou nějaké schopnosti karikovat nebo náhodné, někdy domnělé hlasové podobnosti. Karel Gott je otázkou životního postoje a stylu a především lásky k lidem, lásky k publiku,“ říká Josef Bouda.

A. P. Čechov, Námluvy
Komedie o malichernosti a lakotě. Když se sejdou lakotní a malicherní ruští statkáři, snadno se stane, že se místo žádosti o ruku milované dcery jednoho z nich strhne nemilosrdná hádka o sporná pole a o kvalitu loveckého psa. Když takový námět zpracuje ruský mistr Anton Pavlovič Čechov, vznikne nádherná jednoaktovka.

ZSA

 

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Klub seniorů
  Prázdniny jsou téměř za námi. Věříme, že jste si užívali teplých dnů v kruhu svých přátel. Pro náš klub byly prázdniny ze začátku pracovní a postupně odpočinkové. Nebojte zase tak odpočinkové nebyly, protože potřebujeme pro Vás naše členy vymýšlet program na další měsíce.

Kultura

 • Letní setkání
  Léto už se pomalu chýlí ke svému konci. Do poslední chvíle vydává ze sebe horké sluneční paprsky. Kdo mohl užil si krásné dovolené. Prázdniny měl i Divadelní spolek Slavkov u Brna. Abychom však opět zažili atmosféru vystoupení v teplém letním večeru na otevřené venkovní scéně, přijali jsme... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Pelmel nejen o přírodě Slavkova
  Od jara až do pozdního léta se toho ve zbytcích naší přírody hodně událo. Prakticky všechno důležité. Hnízdění, vyvádění mláďat, a teď již u některých i odlet do teplých krajů. Tak například rorýsi jsou už začátku srpna na cestě do jižní Afriky. Chybí nám jejich akrobatické lety a typické... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.