Dnes je sobota 18.1.2020, svátek má Vladislav

Co platilo dříve – to už dnes neplatí?

parkováníPředstavte si, že sledujete rodinku. Rodiče sedí na lavičce poblíž hřiště, které je asfaltové nebo škvárové. Děti si na takovém hřišti hrají, ale najednou se jeden z rodičů postaví a jde za dětmi, něco jim pošeptá a děti si odejdou hrát na vedlejší pozemek, kde někdo pěstuje zeleninu. Děti pak už jen běhají a hrají si v jahodách, v záhonkách zeleniny, hrají si na obdělávaném pozemku někoho jiného. Co si pomyslíte a jak se zachováte?

Někdo se rozhodne – je napomenou, že to není správné. Dostane se mu odpovědi, že děti jsou při odření háklivé na špatné hojení ran a pokaždé je to zdlouhavé a hnisavé. Proto si hrají na obdělaném, protože to jsou jen špinavé, ale neodřou se a prádlo dáme do pračky. Pak jim tedy doporučí hřiště travnaté, ale na druhém konci města. Dostane odpověď, že to je moc daleko – tady to mají jen kousek od domu.

Podobně se chovají lidé, kteří bezohledně chodí v místech, kde roste nebo má růst tráva. Řidiči, kteří parkují na trávě i když parkoviště a krajnice silnic jsou prázdné – jen proto, že by museli udělat pár kroku na víc, nebo auto zaparkují na trávu mezi stromy, aby se na slunci auto moc nevyhřálo.

Dříve by si to nikdo nedovolil – tráva se zkrmovala a nikdo by nebyl nadšený z takové uježděné a znečištěné trávy.

Když někdo – jednotlivec či malá skupinka ničí majetek někomu, ale nečiní tak všichni tak to je špatné. Jakmile je v bezohlednosti zapojena většina lidí tak už se na to neukazuje jako na ničení cizího majetku? Někde se za parkování na trávě platí pokuta a někde se to veřejně dovoluje?! Když lidé jsou ochotni při nějaké akci jít pěšky třeba i přes půl města, proč tomu tak není vždy?

Zeleň máme chránit. Když se někde kácí více stromů a keřů naráz, to někteří hned kritizují, ale když ničíme zeleň houfně kvůli svému pohodlí, to se nikdo neozve.

P. Blahák

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější příroda

Společnost

Kultura

  • Zavraždily spolubydlící!
    V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.