Dnes je sobota 19.10.2019, svátek má Michaela

Kuriózní kaštan kvete opět jen zpoloviny

Jírovce / Foto: V. LužaPokud na svých procházkách Slavkovem v této době procházíte alejemi plných vůní, kde rostou mohutné stromy jírovců (kaštanů) plné krásných květů zářících jako vánoční svíce, zajděte do Kounicovy ulice.

Zpozorněte, zvedněte hlavu a své oči upřete na kuriozitu, která byla v loňském roce 22. dubna zaznamenána panem Ing. Františkem Mrázem na www.veslavkove.cz v plném znění.

Strom opět kvete, ale úplně jinak než před tím zmiňovaným rokem. Kvete totiž ta druhá – levá polovina stromu, a to je ta zvláštnost a nebo kuriozita pravidelně se střídající. Na snímcích připomínám, jak jírovec kvetl v loňském roce a jak kvete právě nyní.

Vladimír Luža

Jírovce / Foto: V. Luža

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

  • 60 Luboše Javůrka
    Příjemný večer strávili návštěvníci Společenského centra Bonaparte ve Slavkově u Brna 4. října 2019. Od 19.30 se zde rozezněly tóny a hlasy členů herecké skupiny Divadelního spolku Slavkov u Brna. Úspěšné představení pod názvem Všechny lásky světa (ve zkrácené verzi) doplnili muzikanti skupiny... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.