Dnes je pátek 13.12.2019, svátek má Lucie

Začal přímý přenos z hnízda poštolky

poštolkyNaše čapí rodinka se nám bohužel tento rok na svoje hnízdo nevrátila, a proto jsme se rozhodli po dohodě s ředitelkou zámku paní Evou Oubělickou a Michalem Mordou, majitelem firmy Vivo Connection s.r.o., pro tuto sezonu umístit kameru na zámek Slavkov u Brna, který je několik posledních let oblíbeným hnízdištěm poštolky obecné. Pracovníci pomocí jeřábu webkameru vynesli nahoru a rychle připevnili k okapu. Poštolky tento ruch trochu rozčílil, ale neodradil. Samička dál trpělivě sedí na pěti vejcích a už nic nebránilo tomu, aby přímý přenos začal. Rádi bychom vás tímto pozvali k jeho sledování.

Během příštích měsíců vás opět budeme informovat o důležitých okamžicích, připravovat časosběrné snímky a připravíme i několik speciálních překvapení.

Souběžně byly vytvořeny webové stránky „Příběh poštolky“, kde můžete poštolky sledovat na facebooku a twitteru.

Petr Navrátil, Slavkovský ochranářský spolek

poštolky

Komentářů (2)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • kuba  - Čapí rodinka?

  Chtěl bych se zeptat, co čápi? Přiletěli vůbec?

 • birder  - čápi

  Slavkovský pár nepřiletěl, jen se minulý týden zastavil na hnízdě 1 čáp ale hned zase odlétl. Možná to byl jeden z partnerů, jejich potomek, nebo i zcela "cizí" čáp. Kdo ví? V každém případě to čápi, ale i jiní tažní ptáci mají hodně těžké a během cesty musí překonávat spoustu překážek. I u nás jsou tu pro ně připraveny různé nástrahy. Pro zajímavost pár odkazů:
  http://cap.birdlife.cz/ctete-o-capech/vratili-se

  http://cap.birdlife.cz/ctete-o-capech/capice-v- dubnem-byla-otravena

  http://www.cso.cz/index.php?ID=3009

  Letos se do ČR ale i do celé Evropy vrátilo cca 60% čápů!!! Je to alarmující stav.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.