Dnes je čtvrtek 20.2.2020, svátek má Oldřich

Klub seniorů

Prázdniny jsou téměř za námi. Věříme, že jste si užívali teplých dnů v kruhu svých přátel. Pro náš klub byly prázdniny ze začátku pracovní a postupně odpočinkové. Nebojte zase tak odpočinkové nebyly, protože potřebujeme pro Vás naše členy vymýšlet program na další měsíce.

V červenci jsme začali zútulňovat naši klubovnu, v měsíci srpnu uklidili, jsme rádi, že se za námi pravidelně chodí naši členové - popovídat, optat se co je ještě potřeba a taky přiložit ruku k dílu. Děkujeme všem za dary do klubovny. Otevírací doba klubovny je vždy v pondělí od 10 do 12 hodin. Zde se dozvíte bližší informace k zájezdům a akcím. Všechny zveme, přijďte se podívat. První akcí v měsíci září bude 5. 9. setkání v restauraci Bonaparte " Čaj o páté " v 16 hodin, kde bude promítnuto krátké video z vycházek a dále prodej lístků na div. představení Žitkovské bohyně, které bude 30. 10. 2019, cena 280 Kč.

Další akcí je výlet do Senátu ČR na pozvání pana senátora Ivo Bárka, který se uskuteční 18. 9. Je naplánována prohlídka Senátu a Staré Prahy odjezd v 5 hodin z parkoviště B. Němcové.

Tento zájezd je plně vyprodaný. Na koho se nedostalo bude další termín na jaře roku 2020.

Další akcí je 22. 9. div. představení - muzikál - Bítls - Městské divadlo Brno, odjezd je v 16.45 opět z parkoviště B. Němcové, a posledním zájezdem bude výlet 27. 9. do Kroměříže, kde je naplánována prohlídka zahrady a pak odjezd na výstaviště Floria.

Poslední akcí v měsíci září bude 28. 9. a 29. 9. bude Oslava dne seniorů. Podrobný program bude k dispozici v naší kanceláři a v info skříňkách města.

Na říjen jsme naplánovali Zájezd do termálních lázní Dunaj. Streda dne 15. 10.

Přihlášky a informace budou dány na besedě.

Platba bude 23. 9. 2019 v Klubu důchodců- 14. - 16. hodin.

Velmi nás těší zájem o pravidelné středeční vycházky, které se těší velkému zájmu účastníků.

 

Pohodová turistika zahrnuje především výšlapy asi do 10 km v oblasti Slavkova, Bučovic nebo Vyškova.

Termín vycházek je každou středu, pokud není programem stanoven jiný den.

Program zahrnuje datum, čas a místo startu, popis trasy, cíl, délku trasy a přibližný čas návratu do Slavkova.

Účastník nemusí být členem klubu seniorů, nemusí se přihlašovat, ani registrovat, prostě přijde, může se individuálně rozhodnout o změně trasy.

Vzhledem k tomu, že se vycházky konají za každého přijatelného počasí (s výjimkou dlouhotrvajícího deště), doporučuji vzít si vedle svačiny a nápoje také deštník nebo pláštěnku.

Účastníci vycházky nejsou pojištěni, účast je na vlastní nebezpečí.

 

Pohodová turistika TS Bota Slavkov u Brna

Září 2019

4. 9. 2019 : Šibeničák

Sraz v 9 hod. na vlak. nádraží ve Slavkově. Trasa : Po zelené značce-Zahrádky-Látalův pomník-Křenovice-naučná stezka Šibeniční a popravčí vrch-Křenovice dol. nádraží. Délka trasy: 10 km. Odjezd vlakem z Křenovic do Slavkova ve 12.47 nebo 13.16 hod.

 

11. 9. 2019 : Rozhledna Chocholík

Odjezd v 7.53 hod. z aut. nádraží ve Slavkově do Vyškova, v 8.50 přestup na autobus do Opatovic. Trasa : Opatovice-Nad lomem-Obora-Kazatelna-rozhledna Chocholík-Drnovice. Délka trasy : 8 km. Odjezd z aut. zastávky Drnovice, Na Žlebě do Vyškova v 13.07, z Vyškova, nem. do Slavkova autobusem v 13.16 hod.

 

18. 9. 2019 : Krchůvek

Odjezd v 9.13 z vlak. nádraží ve Slavkově do Křenovic, dol. nádraží. Trasa: Křenovice-Bojiště-Krchůvek-U Hájku-Křenovice, hor. nádraží. Délka trasy: 6 km. Odjezd autobusem z Křenovic do Slavkova ve 12.38 hod. nebo 13.38 hod.

 

25. 9. 2019 : Zaniklá ves Konůvky

Odjezd v 9.07 hod. z aut. Nádraží ve Slavkově. Trasa: Těšanka-U Andělíčka-Konůvky- Kepkov-PR Mušenice-Rašovice. Délka trasy: 9 km. Odjezd autobusem z Rašovic ve 12.50 nebo 14.00 hod. do Křižanovic. Odtud vlakem do Slavkova v 13.07 hod. nebo 14.37 hod.

Užívejte posledních letních dnů a těšíme se na setkání na některé akci. Jste srdečně zváni.

Klub seniorů Slavkov u Brna

Fotogalerie z akcí zde.

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.