Dnes je sobota 24.8.2019, svátek má Bartoloměj

Ve Slavkově stojí první živá hala na světě

Foto autorV úterý 18. června byla za účasti místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, široké odborné veřejnosti, architektů a za značného zájmu médií otevřena v areálu slavkovské firmy LIKO-S první zelená průmyslová hala na světě LIKO-Vo.

Stavba je unikátní svou ohleduplností k přírodě. Na střeše a stěnách je vysazeno 220 tisíc kusů rostlin, které zajišťují přírodní klimatizaci, snižují energetické náklady na chlazení a v zimě dobře izolují. U haly firma vybudovala retenční jezero a pracovníkům je za halou k dispozici odpočinková terasa se zahradou. Celé její okolí je ekologicky upravené.

„Běžné haly generují ohromné množství tepla a působí jako radiátory. Vysušují krajinu. LIKO-Vo nevyzařuje teplo a ještě ochlazuje své okolí o více než 10 °C. Pro naše svářeče a techniky přináší tento areál velmi dobré pracovní podmínky. Péče o přírodu se stala nejvyšším účelem našeho podnikání,“ uvedl Libor Musil, vizionář a zakladatel rodinné firmy LIKO-S.

Voda ze sprch a toalet v hale je čištěna na stěnové kořenové čistírně odpadních vod a používá se k zavlažování zelených fasád. Tuto unikátní technologii má firma patentovanou. Společnost LIKO-S je dlouhodobě evropským lídrem v oblasti přestavitelných příček. V současné době razí trendy zeleného stavění.

Jiří Stratil

Foto Adam Kolbábek

Foto autor195http://www.wwww.veslavkove.cz/
Foto autor
Foto autor167http://www.wwww.veslavkove.cz/
Foto autor
Foto autor195http://www.wwww.veslavkove.cz/
Foto autor
Foto autor195http://www.wwww.veslavkove.cz/
Foto autor
Foto autor195http://www.wwww.veslavkove.cz/
Foto autor
Foto autor195http://www.wwww.veslavkove.cz/
Foto autor

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Kultura

 • Kulaté výročí narození Napoleona Bonaparta
  Ve čtvrtek 15. srpna uplyne rovné čtvrt tisíciletí od narození budoucího francouzského vojevůdce a později i císaře. Pohled na Napoleona Bonaparta není jednoznačný a každá ze stran zdůrazňuje jinou stránku jeho osobnosti a činů. Pro jednu část společnosti je Napoleon geniálním vojevůdcem, který se... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.