Dnes je sobota 24.8.2019, svátek má Bartoloměj

Starosta Slavkova u Brna poděkoval hasičům

Foto autorVe čtvrtek 23. května pozval starosta města Slavkova u Brna Michal Boudný hasiče, aby jim poděkoval za výborně zvládnutý zásah při požáru v dubnu tohoto roku.

Na Velký pátek 19. dubna 2019 v 8:56 hod. byl ohlášen požár ve sklepě rodinného domu ve Slavkově u Brna na ulici Purkyňova. Na místo vyrazily jednotky HZS JmK ze stanic Slavkov u Brna, Bučovice a Vyškov a s nimi jednotky dobrovolných hasičů ze Slavkova u Brna a Křenovic.

Profesionální hasiči ze stanice Slavkov u Brna byli na místě jako první za 2 minuty od ohlášení události. Veliteli zásahu bylo hned jasné, že se nejedná o běžný zásah.

Ze sklepa rodinného domu se valil hustý kouř a v okně 2. nadzemního podlaží volaly o pomoc 2 dospělé osoby, které měly v náručí nemluvně. Velitel zásahu se rozhodl vyslat 2 příslušníky hasit požár do sklepa a společně s dalším příslušníkem přistavili nastavovací žebřík k oknu. Velitel zásahu po něm vylezl k osobám, které již ohrožoval toxický kouř. Jelikož únikovou cestu po schodišti již nebylo možné použít z důvodu silného zakouření a tepla, musel zvolit složitější záchranu osob sestupem po žebříku. V tu chvíli na místo dorazila místní jednotka SDH Slavkov u Brna, jejímž členům velitel zachraňované osoby na žebřík předával a ti zajistili jejich bezpečný sestup.

Zachráněné osoby, včetně nemluvněte, byly předány ZZS k dalšímu ošetření a transportu
do nemocnice. Po příjezdu dalších jednotek se podařilo dostat požár pod kontrolu a následně zlikvidovat. Vyšetřovatel odhadl škodu na 250.000,- Kč.

Starosta města na neformálním setkání poděkoval za záchranu lidských životů a ocenil provedení zásahu dobrovolných a profesionálních hasičů.

plk. Ing. Václav Kovář – ředitel ÚO Vyškov, HZS JmK

Jaroslav Mikoška
jaroslav.mikoska@firebrno.cz

Foto autor
Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Napoleonské hry: pocta koním i Napoleonovým narozeninám
  Jarmark, kostýmované prohlídky, Václav Vydra v sedle, vojenské ukázky, noční bitva za letního deště. Tak pestrou sobotu zažili návštěvníci zámeckého parku ve Slavkově 10. srpna. Tradiční napoleonské hry se letos zaměřily na připomenutí 250. výročí od narození císaře Napoleona Bonaparte i útrap... celý článek

Kultura

 • Kulaté výročí narození Napoleona Bonaparta
  Ve čtvrtek 15. srpna uplyne rovné čtvrt tisíciletí od narození budoucího francouzského vojevůdce a později i císaře. Pohled na Napoleona Bonaparta není jednoznačný a každá ze stran zdůrazňuje jinou stránku jeho osobnosti a činů. Pro jednu část společnosti je Napoleon geniálním vojevůdcem, který se... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.